Oferta  |   Galeria  |   Kontakt

Grecja 2005

Grecja – sierpień 2005

Zespół Pieśni i Tańca BIELSKO już tradycyjnie wyjeżdża na letni festiwal folklorystyczny – tym razem do Grecji – na półwysep Chalkidiki.

Każdy dzień festiwalowy wypełniony po brzegi: zwiedzanie Kasandry, Sinthonii, całodniowy rejs wokół Athos, wycieczka do Aten, greckie wieczory. To całkiem spora dawka dla zaspokojenia naszych potrzeb intelektualno-poznawczych. Lecz dla sympatyków turystyki wypoczynkowej również atrakcji nie brakuje: plażowanie – każdorazowo na innym rodzaju wybrzeża, słone kąpiele w Morzu Egejskim i szybkie orzeźwienia w basenie.

To wszystko w ciągu dnia – zachwycamy się pięknem Chalkidiki, poznajemy ten ciekawy kraj i specyfikę jego mieszkańców. Wieczorami role się odwracają. Teraz kolej na nas. Parady uliczne, kiermasze i wreszcie występy – a wszystko to by dać trochę siebie greckiej publiczności, pokazać nasze tradycje i pozostawić cząstkę polskiego folkloru w ich sercach.

Aż trudno uwierzyć, że w ciągu kilku dni może wydarzyć się aż tyle. A wszystko to w oprawie znakomitej zabawy, dużej dawki śmiechu i wielu radości – a to przecież najważniejsze.

POWRÓT