Oferta  |   Galeria  |   Kontakt

Hiszpania 2017

Festiwalowe wspomienia

Kolejny sezon pracy w ZPiT BIELSKO szczęśliwie podsumowaliśmy obfitującym w koncerty, parady i przemarsze trzytygodniowym tournée po Hiszpanii. W trakcie wyprawy uczestniczyliśmy w trzech festiwalach odbywajacych się w Viveiro, la Corunie oraz Aviles, a nasze występy nie ograniczyły się wyłącznie do koncertów w granicach wymienionych miast.
Jednak festiwalowe szaleństwo to nie tylko występy, ale także świetna okazja do zwiedzania, poznawania innych kultur i zawiązywania przyjaźni! Dlatego też, mimo napiętego grafiku, znaleźliśmy czas miedzy innymi na wizyty w galeriach nauk, wspięliśmy się na najstarszą działającą latarnię morską w Europie (Torre de Herkules) i poznaliśmy tajemnice oceanów. Cieszymy się także, że mogliśmy pomodlić się w tak niezwykłych miejscach jak Lourdes (Francja) i Fatima (Portugalia). Choć trzeba przyznać, że pogoda nie zawsze sprzyjała, na naszym wyjeździe nie mogło zabraknąć również plażowania oraz kąpieli w oceanie! Po dniach tak pełnych wrażeń wieczory zbyt szybko upływały na międzynarodowych rozmowach, tańcach i zabawach.
Moment pożegnania i wyjazdu do ojczyzny okazał się dla wszystkich bardzo trudny – chociaż tęskniliśmy za rodzinami i pragnęliśmy jak najszybciej dotrzeć do domu, to każdy z nas pozostawił na festiwalach cząstkę siebie. Mimo iż ten wspaniały czas spędziliśmy w Hiszpanii, nasze serca dotarły aż do odległej Kolumbii, Meksyku i Korei Południowej…
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu, a w szczególności Dyrekcji Bielskiego Centrum Kultury oraz Panu Jerzemu Chmielowi za zaproszenie do Hiszpanii.

Kasia Damek :)  

fot. Kamil Szmidla