Oferta  |   Galeria  |   Kontakt

Historia

   Zespół Pieśni i Tańca „Bielsko” powstał w 1974 roku. Działa pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury, a jego siedzibą jest Dom Tańca, w którym odbywają się zajęcia.

Składa się on w chwili obecnej z 3 grup dziecięcych i grupy reprezentacyjnej – łącznie około 100 osób. Kierownikiem artystycznym i choreografem jest Pani Bożena Bieńczyk, natomiast kierownikiem muzycznym Pani Marzena Grzybowska.

W swoim repertuarze zespół „Bielsko” posiada dwa różne programy: pierwszy  ludowy, w którym prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, artystycznie przetworzony, opisujący rozmaitości naszej kultury narodowej w skład której wchodzą tańce górali żywieckich i śląskich, krakowiaki, kujawiaki, polki, mazury, tańce rzeszowskie, lubelskie oraz tańce słowackie.

Drugi program estradowy – ludowy, ale mocno stylizowany pod względem tańca, muzyki jak i kostiumów, prezentujący folklor nie tylko nasz rodzimy ale również innych krajów świata. Repertuar estradowy składa się z kilku bloków tematycznych: polski, węgierski, bawarski, rosyjski, hiszpański, cygański i country.

Zespołowi przygrywa 4-osobowa kapela lub 16-osobowy Big-Band składający się z profesjonalnych muzyków.

Zespół „Bielsko” zjeździł ze swoimi programami niemal cały świat. Na mapie jego podróży figurują: Francja, Hiszpania, Włochy (Sardynia i Sycylia), Portugalia, Niemcy, Belgia, Węgry, Austria, Bułgaria, Turcja, Grecja, Serbia, Stany Zjednoczone (Montana, Utah i Idaho), Indonezja oraz Brazylia.

Koncertując w kraju i poza jego granicami zachwyca publiczność młodością, temperamentem i kunsztem artystycznym.

POWRÓT