Oferta  |   Galeria  |   Kontakt

USA 2015

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „BIelsko” mieli okazję doświadczyć podróży na inny kontynent, gdyż grupa udała się do USA. Ten wyjazd był dla każdego niesamowitym przeżyciem. Wzięliśmy udział w trzech festiwalach folklorystycznych, odwiedziliśmy łącznie 6 stanów i posmakowaliśmy nieco życia codziennego mieszkańców kraju nieskończonych możliwości.

Magic Valley Folk Festival

   18 lipca grupa wyruszyła autokarem do Warszawy. Stamtąd poleciała do Salt Lake City w Utah z przesiadkami w Amsterdamie i w Portland w Oregonie, a następnie pojechała do Burley w Idaho, gdzie odbywał się pierwszy festiwal. Tam poznaliśmy rodziny goszczące członków zespołu na czas festiwalu. Gospodarze i organizatorzy powitali nas z wielką życzliwością. Koncerty, na których obok nas prezentował się zespół z Peru, bardzo podobały się lokalnej publiczności. Poza występowaniem mieliśmy okazję zobaczyć wodospady oraz piękny kanion w Twin Falls, oraz braliśmy udział w paru imprezach.

Park Narodowy Yellowstone

   Po festiwalu w Burley grupa udała się na wycieczkę do najstarszego parku narodowego na świecie – Yellowstone, położonego na terenie stanów Montana i Wyoming. Pierwszym przystankiem po kilkugodzinnej podróży były gejzery, gdzie oglądaliśmy wybuch jednego z nich. Następnie pojechaliśmy do Midway Geyser Basin, zwiedzać niesamowite gorące źródła, a na koniec podziwialiśmy cudowny Kanion rzeki Yellowstone.

Springville World Folkfest

   Kolejnym przystankiem był festiwal w miasteczku Springville w Utah, na którym ZPiT „Bielsko” miał okazję być już wcześniej w 2002 roku. Tam rodziny goszczące i organizatorzy również okazali się być bardzo życzliwi. Spotkaliśmy tam zespoły z Chile, Nepalu, Litwy, Łotwy, Tajwanu, Belgii, Gruzji, oraz ponownie z Peru. Koncerty cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i okolic, także wśród miejscowej Polonii. Prócz tego zwiedziliśmy także kilka ciekawych miejsc w okolicy.

Bountiful/Davis Summerfest International

   Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy podczas wyjazdu było miasteczko Bountiful w pobliżu Salt Lake City – stolicy stanu Utah, którą każdy miał okazję zwiedzić. Tam również spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem organizatorów i rodzin goszczących. Na scenie oprócz nas prezentowały się wszystkie zespoły z festiwalu w Springville oprócz Belgii. Po raz kolejny zrobiliśmy bardzo dobre wrażenie na publiczności.

Wyjazd do USA każdemu uczestnikowi zapadnie głęboko w pamięci ze względu na niepowtarzalny klimat każdego z festiwali, a także ze względu na piękno miejsc które zwiedziliśmy, oraz życzliwość ludzi, którzy nas gościli. Wszyscy zawarli nowe przyjaźnie, wszyscy mieli okazję skosztować życia w Stanach Zjednoczonych, co jest niesamowitym doświadczeniem. Pomimo zmęczenia każdy wracał do domu z uśmiechem na twarzy.

POWRÓT